Dynamics 365“ Çağı başladı

Kasım 02, 2016

Son birkaç yıldır dijital dönüşüm hakkında çok yoğun bir şekilde konuşulmaktadır ve tüm dünya yazılım geliştiricileri, bunun organizasyonlarda bir sonraki büyük adım olacağını iddia etmektedirler. Microsoft’a bu sadece tartışılmadı, cesurca davranıldı, somut adımlar atıldı ve sonuç etkileyici olmaktan daha fazlaydı. Yazılım geliştiricisi, Microsoft Dynamics 365’i 1 Kasım’da piyasaya sürdü.

Dynamics 365, tanıdık CRM (satış, pazarlama, müşteri hizmetleri) ve ERP (muhasebe, finans, üretim, depo, teslimat ve iş yönetimi ve gelişimi için diğer önemli noktaları) işlevselliğini tek bir veri tabanına entegre etmekte ve tanınmış modern ara yüz ile onları görselleştirmektedir.

Artık işletmenizin düzgün çalışması için gerekli yazılım güvenliğini sağlamak için çeşitli sistemleri ve veri tabanı ürünlerini entegre etmek için en uygun seçenekleri ve araçları aramaya gerek yok. Dahası Dynamics 365, geleneksel süreç yönetimi ve müşteri ilişkileri yönetim sistemleri kavramlarının ötesine geçiyor. Platformda, tanınmış Office 365 ve aşağıda belirtilenler gibi bir dizi kurumsal çözümü içermektedir:

  • Power BI – dünyada iş analiz için en yaygın kullanılan araç;
  • Cortana Intelligence – tahminler ve davranış modelleri sağlayan yapay zeka;
  • PowerApps – programlama becerisine ihtiyaç duymadan hızlı ve kolay uygulama oluşturmak için bir platform;
  • Flow – çeşitli çalışma süreçlerini otomatikleştirmek;
  • AppSource – Dynamics 365, Power BI, Office 365, Azure ürünleri için iş ortakları tarafından oluşturulan online uygulama mağazası.

Dynamics 365 tamamen bulut tabanlı olup, karmaşık bir altyapı oluşturma ihtiyacını neredeyse tamamen ortadan kaldırır, sistemin kurulması ve başlatılması için gereken süreyi en aza indirir ve kullanıcıların, verileri kullanmasına ve sistemdeki değişiklikleri istedikleri zaman, doğrudan işin gerçekleştiği yerlerden – müşteri yanında, ofiste ve hatta evde yansıtmasına olanak tanır.

Dynamics 365’in neden diğer rekabetçi tekliflerden daha üstün olduğunu kendiniz test ederek öğrenin!