Dynamics 365 Lisans değişiklikleri

Ekim 15, 2019

Ekim 2019’dan itibaren Dynamics 365 ailesi nezdinde lisanslamada önemli değişiklikler meydana gelecektir. Bildiğimiz tek boyutlu çoklu uygulama platformu, odak noktasını uygulama merkezli bir lisanslamaya kaydıracak. Yani, müşteriler artık bir Müşteri Etkileşimi, Birleşik İşlemler veya Dynamics 365 planı satın almak yerine, artık gereksinimlerine en uygun belirli uygulamalara üye olabilecektir. Ayrıca, ihtiyaç duydukları Dynamics 365 uygulamalarını ihtiyaç duyduklarında lisans’a sahip olacaklardır. Lisanslamadaki değişikliklerin dökümü aşağıda verilmiştir:

Ne değişecek

  • Müşteri Katılımı, Birleşik Operasyonlar ve Dynamics 365 planları artık sunulmayacaktır
  • Bu planların bir parçası olan bireysel uygulamalar (Satış, Pazarlama, Saha Hizmeti, vb.) Temel ve Anlaşmalı lisansları olarak kullanılabilir. Temel lisans, bir müşterinin kendi kurumu içinde satın aldığı ilk uygulamadır. Bir Eke lisans, müşterinin Temel lisansa abone olduktan sonra edinmeyi seçtiği ek bir uygulamadır.
  • Finans ve Operasyon modülü iki ayrı uygulamaya ayrılacak – Tedarik Zinciri Yönetimi ve Finans

Ne aynı kalacak

  • API’lere herhangi bir etkisi veya değişimi olmayacaktır
  • İade/iptal sürecimiz ve destek hizmetimiz etkilenmeyecektir
  • Ölçülebilir sonuçlar sağlayan ve diğer Microsoft yazılımlarıyla kesinlikle uyumlu teknoloji çözümleri sunmaya devam edeceğiz

Nasıl çalışır?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, müşterinin öncelikle kurumun’ da her Dynamics kullanıcısı için bir Temel uygulaması satın alması gerekir. Temel lisansa sahip olduktan sonra, müşteri her birine herhangi bir sayıda Uygulama Ekle ekleyebilir

Temel lisans. Örneğin, şirkette hem Satış hem de Müşteri Hizmetleri uygulamalarını gerektiren tek bir kullanıcı varsa, şirket Satış için Temel lisans ve Müşteri Hizmetleri için Ek lisans satın almayı seçebilir.
Bir kural olarak, bir şirket aynı anda bir Base ve Attach lisans satın almak istediğinde, bir Temel lisans olarak daha yüksek fiyatlı lisans satın almak zorunda kalacak. Aşağıdaki yeni fiyatlandırma hakkında daha fazla bilgi yer almaktadır.

Fiyatlandırma

Yeni fiyatlar şu şekilde yapılandırılır: Pazarlama uygulaması Aylık Kiracı Başına fiyatlandırılırken, diğer tüm uygulamalar Kullanıcı Başına Aylık Fiyatlandırılır (PUPM).

Sorunuz var mı? Değişiklikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.