ERP nedir?

ERP (Enterprise Resource Planning) – Kurumsal Kaynak Planlama, bir işletmenin tüm süreçlerine ve aktivitelerine etkili bir yönetim çözümünü garantiler,  finansal, muhasebe, satış, pazarlama, üretim, tedarik zinciri, depo ve stok, planlama, insan kaynakları, iş analizi vs. ERP her şirkete uygun olan bir uygulamadır. İşletmenin büyüklüğüne ve sektörüne göre bir yazılım çözümüdür. ERP tüm şirket çalışanlarının daha verimli çalışmalarını sağlar ve kesin başarılı sonuçlar elde etmenizi garanti eder.

ERP sisteminin temel özellikleri:

  • Tek bir veri tabanı üzerinde
  • Ortak çalışma alanı
 
  • Gerçek zamanlı çalışma ve tüm modüllerin entegrasyonu
  • Esneklik, geniş kapsamlı uygulanabilirlik, global odaklı

Microsoft Dynamics ERP

ERPDiğer iş çözüm sistemlerine göre, ERP’nin belirgin farklılıkları vardır. Bağımsız yazılım uygulamaları kullanılarak ve farklı veri tabanı ve ağlarla departmanların gereksinimlerinin yönetimini sağlar; İnsan kaynakları, tedarik zinciri, müşteri ilişkileri, finans, üretim, stoklama ve depo, lojistik vs. Departmanlar arası kolay ulaşılabilir olması için, ERP çözümü tüm süreçleri tek bir veri tabanı kullanarak, entegreli yazılım sisteminde birleştirir. ERP sistemi tamamıyla entegrelidir. Bilgiyi bir kez girerek, tüm bağlı olan modüllere kayıt etmiş olursunuz.
ERP sistemi, günümüzde, birçok işletme tarafından kullanılmaktadır. Personelleri daha verimli çalışmakta, çok daha az hata yapmakta, entegreli iş yönetimi sayesinde belirlenmiş zaman aralıklarında görevlerini tamamlayabiliyorlar. ERP, iş kararlı için gerekli olan veri tabanına gerçek zamanlı erişim sağlamakta. Entegreli sistemler tüm süreçlere kolay erişim sağlar, yeni fırsatlar oluşturur, işletmenizin çok daha verimli olmasını ve başarılı olmasını sağlar ve rekabetinizi arttırır.


Microsoft Dynamics – Sınırsız işletmeler

Microsoft Dynamics Enterprise Resource Planning (ERP) tercih edilen lider bir iş çözümüdür. Microsoft Dynamics ERP kullanan işletmeler, personelinden çok daha fazla verim almakta ve çok daha başarı elde etmekte. Dinamik iş sektöründeki değişikliklere Microsoft Dynamics ile daha kolay çözümler üretir ve adapte olursunuz.


İşletmenize en uygun ERP sistemini seçmenize yardımcı olalım!

Microsoft Dynamics AX          Microsoft Dynamics NAV