BI. Power BI.

Her gün, şirketler çeşitli kaynaklardan edindikleri büyük miktarlarda bilgi oluşturup muhafaza ediyor. Genellikle iş süreçlerinde firmalar bu kadar büyük bilginin kontrolü ve yönetiminde çok sık zorluk çekmekte. Bu durumlarda, işletme verilerini birleştirecek ve yeniden yapılandıracak yazılım teknolojileri kullanma ihtiyacı duyuluyor.

İş Zekası Çözümleri (BI - Business Intelligence) geçmiş, mevcut işletme faaliyetleri ve gelecek işlemler için tahminler hakkında detaylı vizyon sunan yazılım aracıdır. BI firma verilerini alma, optimize etme, analiz etme ve sunma hakkında güçlü bir araçtır. BI mevcut sisteminizin yükseltilmesini sağlayan bir araçtır. Şirkette mevcut bilişim sistemlerinin geliştirilmesiyle yönetimin sağlar ve şirketinizdeki süreçlerde neler olduğunu anlamanıza yardımcı olur ve en doğru kararı almanızı sağlar

BI sistemleri, boyutları ve faaliyet özellikleri her ne olursa olsun her tür şirket için uygundur. Bu sistemler önemli işletme göstergeleri hakkında raporlar ve analizler hazırlanmasını sağlar, kilit performans belirleyici (KPIs) raporları ve analizleri sayesinde şirketin daha verimli ve etkili yönetimini sağlar ve gelişim stratejisini kurarak firmanın ilerdeki başarısını temin eder.


Daha iyi bir veri için daha iyi bir yol

İş zekası (BI) gelişmeye devam etmektedir ve Microsoft işletmelere yeni BI jenerasyonu getirerek bu yolu yönlendirmektedir. Power BI, bulut tabanlı hizmet, işletmeler iş zekası kavramını herkese sağlamaktadır – IT uzmanlarından iş analistleri ve düzenli kullanıcılara kadar.

power bi stats


Artık herşey daha basit!

Yoğun günlerinizde değerli zamanınızı iyi değerlendirmenizde Power BI ile nasıl veri toplayacağınızı, dönüştüreceğinizi, temizleyeceğinizi ve verilerinizi düzenleyeceğinizi keşfedin. Power BI ihtiyaç duyulan yapısal verilere doğrudan erişim sağlayan faydaları ile herkesi güçlendirir. Power BI ‘ın kendine özgü ayarlanmış özelliklerinde mevcut olanlar:

Önceden tasarlanmış gerçek zamanlı gösterge panel güncellemeleri

Power BI güncellemeleri ile müşteriler tüm verileri tek bir bölme aracılığı ile görebilir. Canlı Power BI panelleri görsel öğeleri gösterir ve KPI ’ler hem yerel ortamdan hem de bulut ortamından nerede olduklarına bakılmaksızın birleştirilmiş canlı bir veri görünümü sağlar. 

Temel raporlarınızı daha sonra inceleyebilmek için kontrol panelinize sabitleyebilir, aynı zamanda yeni anlayışlar keşfedebilir ve ileriye dönük performansları izleyebilmek için kontrol paneline verilerinizi geri sabitleyebilirsiniz.

Çapraz Platform, yerel mobil uygulamalar.

Zengin web istemcilerinin yanı sıra, Windows, İOS ve Android uygulamaları ile nerede olurlarsa olsunlar kullanıcılara ihtiyaçları olan verileri bağlantıda tutar.

power bi mobile apps

Mobil raporlar Power BI panellerini  ve raporlarını destekler, SQL Server Raporlama Hizmetleri raporları, aynı zamanda Excel tablolaları. 

Mobil uygulamalar kurum içi ya da bulut farketmeksizin kullanıcıların verilere erişebilmelerine yardımcı olur, SQL Server Raporlama Hizmetleri raporlarına ve Power BI Panelleri ve raporlarına bağlantı kurarak tek bir uygulama deneyimi ile tüm verilerinizi izleyebilirsiniz. 

Doğal dil sorgu işlevini kullanarak sezgisel veri araştırması

Power BI doğal dil sorgusu gibi sektörün önde gelen özelliklerini sağlayarak veri analizi ve kavramların anlaşılmasını kolaylaştırır. Doğal dil sorgusu kullanıcılara veriyi daha iyi kullanabilmeleri için daha kolay bir yol sunar, soruları yazmaları ve cevaplarını canlı görsel olarak almaları için. Ayrıca Cortana ile olan entegrasyon sayesinde sorularınızı doğrudan sesli olarak sormanızı sağlar.

Tüm Microsoft iş uygulamaları ile sonsuz entegrasyon

Power BI Azure ve Office 365 de dahil olmak üzere diğer Microsoft  ürünleri ve bulut hizmetleri ile entegrelidir. Power BI faydaları Azure da olduğu gibi ölçeklenebilir ve kullanılabilir. Bu özellik kümeleri, organizasyonlarda verilerin en iyi şekilde yardımcı olabilmesi için tasarlanmıştır ve verilerin nerede olduğu hiç önemli değildir – yerel ya da bulut ortamında. 

Power BI diğer iş zekası çözümleri arasında bir liderdir (Gartner, 2016).


Power BI ile 

 it professional  business analyst  End user
IT uzmanlarının yapabilecekleri: İş zekası analistlerinin yapabilecekleri: Son kullanıcı
yetkileri:
 • Sevdikleri şeylere odaklanma – Veri, son kullanıcılara yetkin ve kaliteli veri sağlamak, iş analistleri ve veri bilimcileri
 • Büyüyen iş hacminde tüketilir veri ihtiyacını karşılayabilme
 • Alt yapı bakımı veya rapor geliştirmeye daha az zaman harcama
 • Artan gerçek zamanlı taleplere ve sürekli veri kaynaklarına odaklanma
 • Bulut ortamında ve yerel içindeki veri kaynakları için veri kontrolü ve veri güvenlik seviyeleri uygulama
 • Kolaylıkla ve gizlilik esas alınarak güvenilir verilere bağlanabilme
 • Görsel verileri inceleyebilme
 • Hızlı veri geçişi yapabilme ve performans optimize edebilme
 • Farklı kaynaklardan verileri bir araya çekme, etkili veri modelleri ve etkileşimli raporlar oluşturabilme
 • Veri modellerini son kullanıcılar ile kolayca paylaşabilme
 • Başlama ve hızlı bir şekilde sonucu görmek
 • Tek bir yerden verilen gerçek zamanlı izlenmesi
 • Sorularınıza anında cevap bulmak için sertifikalı verileri keşfetme ve kullanma ayarları
 • Raporları ve gösterge panellerini başkaları ile paylaşın
 • Her yerden kolaylıkla bağlanma

Power BI aracılığıyla Microsoft her zamankinden daha fazla kullanıcıya analitik erişim sağlıyor. 


Power BI ile verilerinizi canlıya geçirin!

power bi trial

*Kayıt işlemi sırasında Yetki Verilmiş yönetimi seçin. Bu size Power BI ilk kurulumunda yardımcı olmamızı sağlayacaktır.

**Kullanıcı yönetimi kılavuzu indirmenizi öneririz çalışma arkadaşlarınızı ekleyebilmeniz ve onlarla kontrol panellerinizi ve raporlarınızı paylaşabilmeniz için.


Sorularınız için? 

Canlı destek alın yada Bizimle iletişime geçin >>>


Detaylı Bilgi 

Aşağıdaki kaynakları inceleyebilir yada Sunum & Broşürler bölümünü ziyaret edebilirsiniz >>>